Środowiskowe Domy Samopomocy

Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy

ul. Gen. K. Sosnkowskiego 43
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. 25 759 32 98
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
http://www.psds-minskmaz.pl/

Zdjęcie Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy

Dom jest dziennym ośrodkiem wsparcia przeznaczonym dla 35 dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną. Głównym celem domu jest rozwijanie i podtrzymywanie umiejętności społecznych Uczestników oraz kształtowanie ich zaradności życiowej, niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania w codziennym życiu. Cel ten realizowany jest poprzez organizację i prowadzenie zajęć terapeutycznych – grupowych i indywidualnych – w oparciu o indywidualne plany postępowania wspierająco – aktywizującego każdego z Uczestników.

Środowiskowy Dom Samopomocy

ul. Kościelna 18, 05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. 25 756 32 06
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
http://sds.minsk.caritas.pl/

Zdjęcie Środowiskowego Domu Samopomocy

Środowiskowy dom samopomocy dla osób psychicznie chorych jest ośrodkiem wsparcia dziennego Działa od 2003 roku. Przeznaczony jest dla 30 osób dorosłych przewlekle chorujących psychicznie mieszkających na terenie Powiatu Mińskiego. Funkcjonuje od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 17.00. Placówkę prowadzi CARITAS Diecezji Warszawsko-Praskiej na zlecenie Powiatu Mińskiego.

Głównym celem ŚDS jest szeroko rozumiana pomoc osobom cierpiącym na chorobę psychiczną w powrocie do uczestniczenia w życiu społecznym.

Zajęcia prowadzone w ośrodku mają na celu pomóc w:

  • wykształceniu umiejętności radzenia sobie z doświadczeniem choroby psychicznej;
  • zapewnieniu możliwości dzielenia się własnymi przeżyciami z innymi osobami z doświadczeniem choroby psychicznej;
  • rozwijaniu poczucia pewności siebie i poczucia własnych możliwości w kontaktach z innymi ludźmi;
  • poszukiwaniu rozwiązań dla przeżywanych trudności;
  • zwiększaniu własnej aktywności i rozwoju zainteresowań;
  • rozwijaniu umiejętności społecznych;
  • rozwijaniu bardziej satysfakcjonujących relacji z innymi ludźmi.

Środowiskowy Dom jest też miejscem, poprzez które, osoby mające w związku z chorobą doświadczenie wyobcowania i osamotnienia, mogą odnajdywać drogę powrotną do aktywniejszego życia sprzed okresu choroby. W skład zespołu terapeutycznego wchodzą psychologowie oraz terapeuci z doświadczeniem w pracy z osobami chorującymi psychicznie. Kadra korzysta z regularnych superwizji.

Środowiskowy Dom Samopomocy

ul. Licealna 3, 05-320 Mrozy
Telefon: 506804563
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

sdsmrozy

Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej w Mrozach jest ośrodkiem wsparcia przeznaczonym dla 23 osób z zaburzeniami psychicznymi, niepełnosprawnością intelektualną, spektrum autyzmem lub niepełnosprawnością sprzężoną. Prowadzony jest przez Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej na zlecenie Powiatu Mińskiego.Osoby kierowane są do Placówki na podstawie decyzji administracyjnej.
 
Głównym celem działania Domu dla osób z zaburzeniami psychicznymi, niepełnosprawnością sprzężoną lub spektrum autyzmu jest pomoc uczestnikom w rozwijaniu umiejętności samoobsługi, nabycia umiejętności zbliżających do samodzielnego życia, pokonywana barier,  zdobywania pewności siebie w różnych sytuacjach społecznych. Ponadto, poza treningami oraz zajęciami odbywającymi się w placówce pracownicy  Środowiskowego Domu Samopomocy w Mrozach realizują pomoc w dostępie do niezbędnych świadczeń zdrowotnych poprzez dowóz i towarzyszenie podczas wizyty uczestnikowi mającemu trudność w dotarciu do lekarza. Realizowana jest również pomoc w zakupie leków oraz umówienie wizyty lub przypomnienie o jej terminie.